Systemy układania i spoinowania płytek

Płytki na metalu

Układanie płytek na podłożu metalowym nie jest powszechną praktyką, dlatego można zaliczyć takie prace do nietypowych robót glazurniczych.

Więcej

Płytki na metalu

wymagania szczególne, kształtowanie parametrów, zagrożenia

Więcej

Płytki w pomieszczeniach mokrych

Najlepszym rozwiązaniem w walce z wilgocią jest odpowiednie przeprowadzenie prac wykończeniowych.

Więcej

Płytki na tarasie

Wykonanie okładziny na tarasie uważane jest za jedno z największych wyzwań dla glazurników.

Więcej

Dylatacje tarasów

Taras ze swego założenia stanowi niejako przedłużenie powierzchni mieszkalnej, dedykowane jako miejsce wypoczynku, spotkań, stanowi bramę wejściową do ogrodu

Więcej

Płytki na piecu kaflowym

Nowoczesne kotły, pompy ciepła, grzejniki konwekcyjne – wszystkie te urządzenia zapewniające nam energię cieplną nie zdołały odłożyć pieców kaflowych do lamusa.

Więcej

System tarasowy

Wykończenie tarasu nie jest rozwiązaniem tanim ani prostym, dlatego tak duży nacisk kładzie się na poprawne położenie wszystkich pokrywających go warstw. Jak uniknąć błędów przy uszczelnianiu tarasu?

Więcej

Klejenie luksferów

Nowoczesne szkło z powodzeniem zastępuje konstrukcje z cegły i betonu

Więcej

Izolacje akustyczne

Izolacyjność akustyczna to zdolność konstrukcyjnych elementów budynków (tj. ścian, stropów, dachu) do zapobiegania przenoszeniu się dźwięków między sąsiednimi pomieszczeniami.

Więcej

Powłoki hydroizolacyjne

O szczelności decyduje to, co znajduje się pod płytkami, a więc płynne folie lub zaprawy hydroizolacyjne.

Więcej

Spoinowanie basenów

Obiekty basenowe – szczególne wymagania dla spoin

Więcej

Profile balkonowe Ceresit

Balkon to nie lada wyzwanie dla wykonawcy, ponieważ każdy najdrobniejszy błąd grozi powstawaniem nieszczelności czy przecieków.

Więcej

Zastosowanie zapraw do płytek

Przy pracach wykończeniowych związanych z układaniem płytek ceramicznych niezwykle istotny jest odpowiedni dobór zaprawy klejącej.

Więcej

Prysznic bez brodzika

Płytki na podłodze, płytki na ścianach – po co zatem brodzik? Wystarczy odpływ w podłodze i szczelna izolacja podpłytkowa.

Więcej

Uszczelnianie narożników

Pomieszczenia „mokre”, tarasy i balkony: uszczelnienia narożników przy aplikacji izolacji polimerowych i polimerowo-cementowych

Więcej

Nowe płytki na stare płytki

Dzięki nowoczesnym technologiom, płytki ceramiczne można obecnie układać na niemal wszystkich starych podłożach, bez konieczności kucia, wywożenia gruzu, drapania starych ścian.

Więcej

Dylatacje w okładzinach ceramicznych

Prawidłowo zaprojektowane i wykonane dylatacje podłoża pozwolą uniknąć jego uszkodzeń oraz powstania defektów w warstwach wykończeniowych

Więcej

Fuga urządza wnętrze

Kilka wskazówek, które pozwolą zmierzyć się z tym wyzwaniem wyboru koloru fugi czy szerokości spoiny.  

Więcej

Ogród zimowy

Przeszklony pawilon z bujną i zawsze zieloną roślinnością staje się miniaturką prawdziwego ogrodu, namiastką roślinnej oazy.

Więcej

Płytki na kominku

Kominek nie tylko pomaga w ogrzewaniu pomieszczeń - ma także wybitne zdolności do tworzenia rodzinnej atmosfery i podgrzewania niepowtarzalnego klimatu wnętrza.

Więcej

Klejenie płytek na OSB

Płyta OSB jest produktem drewnopochodnym, powstałym z wiórów, które pod wpływem wysokiego ciśnienia i temperatury – przy zastosowaniu jako spoiwa wodoodpornej żywicy – prasowane są na płyty.

Więcej

Płytki na płytach g-k

Systemy suchej zabudowy składają się ze ścianek albo innych elementów z płyt gipsowo-kartonowych (g-k), zamocowanych do rusztu z blaszanych kształtowników.

Więcej