O Nas

Ceresit to marka o najdłuższej tradycji w klejowej ofercie firmy Henkel. Jest jedną z najbardziej znanych i najwyżej ocenianych marek chemii budowlanej na świecie. Dziś Ceresit postrzegany jest jako ekspert w dziedzinie układania płytek, izolacji i uszczelniania a nasze profesjonalne systemy wykorzystywane są przez fachowców z branży budowlanej w ponad 60 krajach na świecie! Biznes prowadzimy w sposób odpowiedzialny, dbając by zawsze zachowany był odpowiedni balans pomiędzy tym, co środowisko dostarcza nam i naszym produktom, a tym, co my oddajemy środowisku i społecznościom lokalnym w myśl zasady zrównoważonego rozwoju.

INFOLINIA  0 800 120 241

Nasze kompetencje

Poszukiwanie nowoczesnych, profesjonalnych i ekonomicznych rozwiązań technologicznych jest jednym z priorytetów naszej firmy. Wychodzimy z założenia, że jakość nie tylko trzeba udowadniać, trzeba ją przede wszystkim tworzyć. Dlatego z roku na rok wzbogacamy ofertę produktów, wchodzących w skład systemów Ceresit. Do stale rozszerzanych systemowych grup materiałów należą:

Produkty do układania i spoinowania płytek ceramicznych

Mocowanie płytek to tylko z pozoru łatwa rzecz. Profesjonalny wykonawca wie, że do osiągnięcia spodziewanego efektu konieczny jest, oprócz wnikliwej oceny i starannego przygotowania podłoża, przemyślany dobór materiałów chemii budowlanej. W ofercie Ceresit znajduje się kilkadziesiąt systemów produktów do mocowania płytek, stosowanych w zależności od jakości podłoża, funkcji pomieszczenia, warunków eksploatacji, oraz rodzaju przyklejanej okładziny.

Produkty do wykonywania i napraw posadzek

Posadzki należą do najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów obiektów budowlanych. Szacuje się, że ich remonty stanowią przeszło 70% ogółu napraw. Koszty takich remontów przewyższają często kilkukrotnie cenę ich wykonania. Wśród najczęstszych przyczyn uszkodzeń wymienia się: błędy na etapie projektowania, błędy w doborze materiałów oraz błędy wykonawcze. Co zrobić aby ich uniknąć? Systemy Ceresit to gotowe rozwiązania dopasowane do wymagań każdej inwestycji.

Produkty do izolowania i renowacji budowli

Izolacje wodochronne stanowią jeden z podstawowych elementów technicznych budynku i w dużej mierze decydują o możliwości jego eksploatacji. Hydroizolacje - stosowane w częściach budynków narażonych na bezpośrednie działanie wody opadowej lub wód gruntowych, wymagają doboru specjalistycznych produktów. W ofercie Ceresit znajduje się komplet profesjonalnych materiałów, umożliwiających wykonanie każdego typu hydroizolacji.

Produkty do napraw betonu

Beton zbrojony, jak każdy materiał budowlany, narażony jest na niszczące oddziaływanie czynników atmosferycznych – wody deszczowej, mrozu, czy związków chemicznych wstępujących w powietrzu. Jednak uszkodzenia przez nie powodowane można skutecznie naprawiać. System Ceresit PCC to grupa materiałów do naprawy konstrukcji betonowych i żelbetowych oraz ich zabezpieczania.

Materiały do kotwienia i montażu konstrukcji

Grupa wodo- i mrozoodpornych, szybko twardniejących cementów i zapraw montażowych o szerokich możliwościach. Znajdują one zastosowanie przy kotwieniu elementów metalowych i plastikowych w betonie, zalewania kotew konstrukcji stalowych w fundamentach, uszczelnianiu murów i betonów w przypadku przecieków wody.

Produkty do tynkowania, malowania i ocieplania budynków

Prawidłowe ocieplenie ścian zewnętrznych budynku pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania o ok. 30%. Zimą dom trzyma ciepło, a w czasie upałów panuje w nim miły chłód. Przy okazji ocieplania można odnowić budynek – warstwa izolacji termicznej pozwala zamaskować ewentualne nierówności i pęknięcia ścian, a tynk zewnętrzny i farba elewacyjna zapewniają barierę przed wpływem warunków atmosferycznych i nadają elewacjom nowy wygląd. Systemy Ceresit do ociepleń oraz wykończenia elewacji to gwarancja najwyższej jakości oraz najlepszego efektu wizualnego.

Nasza firma jest członkiem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

SSO to branżowa organizacja czołowych polskich producentów materiałów do wykonywania systemów ociepleń ścian zewnętrznych. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych ETICS o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Więcej informacji: www.systemyocieplen.pl.

Zaprawy i szpachlówki

Pozwolą kleić bloczki gazobetonowe lub silikatowe, murować i spoinować ściany klinkierowe, naprawiać tradycyjne tynki cementowo – wapienne.
Uszczelniacze i piany poliuretanowe
Materiały niezbędne przy każdym montażu, gdzie potrzebne jest uszczelnienie. Elastyczne, przygotowane do pracy z różnymi materiałami i w każdych warunkach atmosferycznych.

Grunty

Gruntowanie jest zabiegiem nieodzownym przy większości prac związanych z użyciem chemii budowlanej. Jego wykonanie gwarantuje dobre efekty prac wykończeniowych. Grunty zmniejszają nasiąkliwość podłoża, powierzchniowo zwiększają jego wytrzymałość i przyczepność, chronią je przed zawilgoceniem. Grunty Ceresit sprawdzą się w każdych okolicznościach, przy różnych wymaganiach podłoża i okładziny.

Produkty uzupełniające

Ich zadaniem jest ułatwianie pracy materiałom wchodzącym w skład innych grup produktowych. Przyjdą z pomocą, gdy potrzebna jest większa przyczepność, elastyczność, lub, gdy problemem są grzyby i pleśnie.

Polski Dział Badań i Rozwoju, którego siedziba znajduje się przy zakładzie produkcyjnym w Stąporkowie pełni zaszczytna rolę Centrum Kompetencyjnego dla wszystkich lokacji Henkla na całym świecie, w dziedzinie systemów ociepleń oraz zapraw klejących. Oznacza to, że na testy w stąporkowskim laboratorium trafiają tynki, farby i zaprawy z innych krajów regionu. Tam także powstają receptury wielu produktów wytwarzanych w innych, europejskich lokacjach Henkla.

Badania

Nasza firma była pierwszym w kraju producentem chemii budowlanej, który mógł się poszczycić posiadaniem akredytowanego, czyli niezależnego laboratorium. W 2004 r Centralne Laboratorium Badawcze przy fabryce w Stąporkowie, pomyślnie przeszło serię audytów i uzyskało Certyfikat Akredytacyjny na zgodność z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17 025:2001. W momencie otrzymania akredytacji, laboratorium w Stąporkowie uzyskało prawo do wykonywania niezależnych badań jakościowych wszystkich rodzajów zapraw klejących do płytek ceramicznych. Polska jest także pierwszym oddziałem Henkla na świecie, którego laboratorium uzyskało taki certyfikat niezależności.