Skip to Content

O Firmie

mea POLYBIT packshot front category teaser concrete repair

henkel

Henkel prowadzi działalność na całym świecie, oferując wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (Środki piorące i Czystości), Beauty Care (Kosmetyki) oraz Adhesives Technologies (Kleje i Technologie). Firma została założona przez Fritza Henkla w Maastricht Aachen w Niemczech w 1876 r. Dzisiaj Henkel zajmuje czołowe pozycje na światowym rynku zarówno w sektorze produktów konsumenckich, jak i przemysłowych, a słynie z takich marek, jak Ceresit,  Persil, Schwarzkopf, Loctite czy Pritt.

Henkel zatrudnia około 47 000 pracowników w 120 krajach, ma ponad 17 zakładów produkcyjnych i 10 dużych placówek rozwojowo-badawczych na całym świecie, a centrala firmy znajduje się w niemieckim Dusseldorfie.

W czerwcu 1923 roku z zakładów w Dusseldorfie wyszła pierwsza dostawa klejów. Ten krok milowy zapoczątkował działalność jednostki biznesowej, w obszarze której Henkel dzisiaj wiedzie prym na świecie — Klejów i technologii.

Integralną częścią sektora Klejów i technologii jest dział chemii budowlanej. W ramach naszych głównych kategorii: kleje, izolacja przeciwwodna i izolacja termiczna oferujemy szeroką gamę produktów specjalistycznych i rozwiązań systemowych, spełniających potrzeby branży i specjalistów budownictwa.

Sektor ten nieustannie się rozwija, dlatego też w 1986 roku Henkel przejął Ceresit — wiodącą markę na rynku systemów dociepleń, produktów do układania płytek i izolacji przeciwwodnych. Dzięki temu Henkel powiększył swój asortyment produktów chemicznych stosowanych w budownictwie, tym samym umacniając swoją pozycję w Europie Wschodniej oraz kontynuując podbój rynków w Azji, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie.

Nasze wieloletnie doświadczenie, wiedza, technologie i wysoce innowacyjne produkty pomagają naszym klientom działać wydajnie i odnosić większe sukcesy, chroniąc jednocześnie ziemskie zasoby naturalne.