Skip to Content

Systemy ociepleń

Zadbaj o środowisko

Infographic for smog influence for ceresit pl etics sustainability website

Smog - Nasz Wróg Nr 1

Słaba jakość powietrza to temat, który nie milknie w mediach. Trudno się dziwić, smog to poważny problem w skali całego kraju. Jaki wpływ ma na nas zanieczyszczone powietrze?

Image 2a for ceresit pl etics sustainability page

SKĄD SIĘ BIERZE?

Ogrzewanie domów mieszkalnych (tak zwana 'niska emisja') jest największym źródłem zanieczyszczeń powietrza. Odpowiada za 46% całego pyłu PM10 który jest w powietrzu (główne źródło smogu w miastach) oraz do 84% emisji benzopirenów - głównej przyczyny raka skóry i płuc u ludzi.

Co Możesz Zrobić?

Skutecznym rozwiązaniem dla zmniejszenia niskiej emisji oraz wyraźnej poprawy jakości powietrza w swoim otoczeniu jest termomodernizacja budynków. Polega ona na zastosowaniu najlepszych systemów dociepleniowych i wymianie pieca starego typu na nowszy. Z pomocą przychodzi program "Czyste Powietrze", którego uczestnicy moga otrzymać rządowe dofinansowanie dla celów termomodernizacji. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl

Jednakże, pomimo kampanii informacyjnej, nadal pokutują mity na temat termomodernizacji. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Image for ceresit pl etics sustainability page

Od Czego Zacząć?

Wiele gmin jest świadomych głównego źródła smogu i w związku z tym uruchomiło program wymiany pieców. To bardzo ważny krok ku polepszeniu jakokości powietrza. Należy jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejszy piec nie jest w stanie zminimalizować ucieczki ciepła. Dlatego należy w pierwszej kolejności zadbać o szczelność budynku.Najwięcej ciepła "ucieka" przez ściany - aż do 40%! Dlatego właśnie najlepiej zacząć od nich. 

Image with house for ceresit pl etics sustainability page about heat loss

Etics - Rozwiązania Najwyższej Klasy

Ceresit Branding Key Visual general

Systemy ETICS są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie komfort cieplny we własnym domu oraz szukają oszczędności w domowym budżecie. 

Ceresit oferuje szeroką gamę rozwiązań, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Zalety Systemów Etics

Ceresit Branding Key Visual general

Prawidłowe ocieplenie oznacza niższe zużycie energii przeznaczonej na ogrzewanie lub klimatyzowanie domu, a tym samym - opłaty niższe nawet o 30-40%!

Ceresit Branding Key Visual general

Mieszkając w ocieplonym domu, dbasz o środowisko naturalne. Izolacja termiczna może ograniczyć globalną emisję CO2 nawet o 35%.

Ceresit Branding Key Visual general

Ciesz się ciepłym wnętrzem podczas zimowych wieczorów, a latem korzystaj z kojącego chłodu w swoim domu. Wszystko dzięki odpowiedniej izolacji.

Ceresit Branding Key Visual general

Termoilozacja to także doskonały sposób na uzyskanie pięknego efektu wizualnego - odświeżonej, estetycznej elewacji. Bogata oferta tynków, farb oraz efektów specjalnych gwarantuje uzyskanie wymarzonego wyglądu budynku.

You need to accept cookies to play this video

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.