Skip to Content

WELCOME HOME

On the photo you can see two female volunteers building home in context of social responsibility program called Welcome Home that is organized by Henkel's Construction Business Unit.

You need to accept cookies to play this video

Bezpieczny dom ma kluczowe znaczenie dla przerwania cyklu ubóstwa i położenia fundamentów pod budowę lepszego życia. Dzięki wsparciu finansowemu fundacji Fritz Henkel wspieramy rodziny w potrzebie w remoncie domu, szkoły lub dzielnicy.

Pierwszy projekt został przeprowadzony w 2016 r i od tego czasu sfinalizowano:

  • 21 projektów,
  • w ponad 13 krajach,
  • pracownicy Henkla na pomocy/ pracach remontowych spędzili ponad 900 dni,
  • finansowe wsparcie Fundacji Fritza Henkla to niemal 400.000€.

Ograniczamy użycie szkodliwych substancji

Various tubes togther with some plants on the laboratory table

Zdrowie i dobre samopoczucie wykonawców oraz właścicieli domów jest dla nas bardzo ważne. Dbamy o to, by nasze produkty były bezpieczne i zgodne z obowiązującymi wymogami. Nieustannie pracujemy nad nowymi technologiami, dobierając właściwe składniki i pilnując, aby każda potencjalnie niebezpieczna substancja w składach naszych produktów była wyeliminowana. Dzięki naszym sposobom na ograniczenie lotnych związków organicznych oraz zawartości pyłu stale rozwijamy produkty tak, aby miały tylko pozytywny wpływ na konsumenta. Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczyć klientom jak najlepsze produkty w możliwie najbezpieczniejszy sposób.

Produkty o bardzo niskiej emisji

Ceresit LP Sustainability Graphic Emissions

Niska emisja. Bezpieczniejsze środowisko wewnętrzne.

Czym są emisje?
Emisje to inaczej rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń gazowych w środowisku. Wewnątrz domów wytwarzane są one najczęściej przez świeżo nałożone lakiery i farby, kleje, przylepną izolację termiczną i inne materiały budowlane. Ich największe zagęszczenie w powietrzu następuje świeżo po aplikacji niektórych produktów, ale mogą utrzymywać się w powietrzu wiele dni i miesięcy po instalacji. Emisje definiuje się jako „lotne związki organicznie” (LZO).

CM 16 and CM 17 pro packshot

Certyfikat EC1. Bezpieczeństwo we własnym domu

Rozwiązaniem chroniącym nasze zdrowie i samopoczucie jest poszukiwanie produktów, które nie wpływają negatywnie na jakość powietrza. Standardowe oznaczenie EMICODE pomoże Ci nie tylko rozpoznać bezpieczne produkty, ale i dokonać świadomego, prozdrowotnego zakupu. Nasze produkty na których znajduje się oznaczenie EMICODE to m.in. CM 16, CM 16 PRO, CM 17 PRO oraz wiele innych.