Systemy ociepleń

Ceresit walczy ze smogiem

Infographic for ceresit pl antysmog website about heat lose and sustainabillity

Przestarzałe metody ogrzewania budynków mieszkalnych są jednym z kluczowych źródłeł generowania smogu, przyczyniających się do zanieczyszczenia powietrza tak samo jak spaliny samochodowe czy przemysł. Szacuje się, że rocznie w Polsce umiera ok. 45 tysięcy osób w wyniku chorób wywołanych złą jakością powietrza.

W ramach walki ze smogiem powstał rządowy program „Czyste powietrze” dofinansowujący termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła. Całkowita pula programu to 103 miliardy złotych, z czego 63,3 miliardy złotych to dotacje, a reszta to pożyczki zwrotne. Według estymacji kwota ta powinna wystarczyć na termomodernizację ponad 3 milionów domów jednorodzinnych. Program ma być realizowany w latach 2018-2029.

Więcej o rządowym programie można przeczytać na stronie: powietrze.mos.gov.pl

Przy termomodernizacji należy pamiętać o prawidłowej kolejności prowadzenia prac– najpierw ocieplenie budynku a dopiero później wymiana pieca. Już samo ocieplenie ścian zewnętrznych pozytywnie wpływa na zużycie paliwa potrzebnego do ogrzania pomieszczenia, co prowadzi do większej ochrony środowiska i niższych rachunków. Nawet najnowocześniejszy piec nie zapobiegnie ucieczce energii cieplnej, a tym samym większemu zużyciu paliwa i emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Zapoznaj się z ofertą tynków Ceresit Double Dry

Infographic for ceresit pl website about antysmog and benefits of ceresit etics systems

Źródła:

https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Energy_consumption_in_households

http://powietrze.mos.gov.pl/czyste-powietrze/zjawisko-smogu

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.