Zadbaj o środowisko

Smog - nasz wróg nr 1

Słaba jakość powietrza to temat, który nie milknie w mediach. Trudno się dziwić, smog to poważny problem w skali całego kraju. Jaki wpływ ma na nas zanieczyszczone powietrze? 

 

 

 

Skąd się bierze? 

Ogrzewanie domów mieszkalnych (tak zwana 'niska emisja') jest największym źródłem zanieczyszczeń powietrza. Odpowiada za 46% całego pyłu PM10 który jest w powietrzu (główne źródło smogu w miastach) oraz do 84% emisji benzopirenów - głównej przyczyny raka skóry i płuc u ludzi.

Co możesz zrobić? 

Skutecznym rozwiązaniem dla zmniejszenia niskiej emisji oraz wyraźnej poprawy jakości powietrza w swoim otoczeniu jest termomodernizacja budynków. Polega ona na zastosowaniu najlepszych systemów dociepleniowych i wymianie pieca starego typu na nowszy. Z pomocą przychodzi program "Czyste Powietrze", którego uczestnicy moga otrzymać rządowe dofinansowanie dla celów termomodernizacji. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie: www.czystepowietrze.gov.pl

Jednakże, pomimo kampanii informacyjnej, nadal pokutują mity na temat termomodernizacji. Przyjrzyjmy się niektórym z nich. 

Od czego zacząć? 

Wiele gmin jest świadomych głównego źródła smogu i w związku z tym uruchomiło program wymiany pieców. To bardzo ważny krok ku polepszeniu jakokości powietrza. Należy jednak pamiętać, że nawet najnowocześniejszy piec nie jest w stanie zminimalizować ucieczki ciepła. Dlatego należy w pierwszej kolejności zadbać o szczelność budynku.Najwięcej ciepła "ucieka" przez ściany - aż do 40%! Dlatego właśnie najlepiej zacząć od nich. 

ETICS - rozwiązania najwyższej klasy 

Systemy ETICS są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie komfort cieplny we własnym domu oraz szukają oszczędności w domowym budżecie. 

Ceresit oferuje szeroką gamę rozwiązań, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. 

Zalety systemów ETICS