Skip to Content

Układanie Płytek w Budynkach Przemysłowych

W budynkach przemysłowych niewiele obszarów jest narażonych na takie same przeciążenia co powierzchnie podłóg: duże obciążenia, gwałtowne zmiany temperatury, narażenie na wilgoć oraz szkodliwe substancje chemiczne są powszechnymi wyzwaniami. Połączenie tych czynników stawia wysokie wymagania wobec jakości produktów w systemach układania płytek. Szczególnie w środowiskach o dużym obciążeniu, jakość podłoża, uszczelnianie, zaprawy klejące, a także staranne planowanie i profesjonalna instalacja mają kluczowe znaczenie. Dlatego Ceresit oferuje specjalistyczne rozwiązania systemowe zaprojektowane do wytrzymywania obciążeń mechanicznych, stresu termicznego, narażenia na substancje chemiczne oraz różnych warunków skrajnych.

Krok po kroku

Krok 1: Przygotowanie podłoża

Ceresit Tiling Systems LP, Industrial Builings, Substrate Preparation, size 1280x960

Przed rozpoczęciem planowania konieczne jest opracowanie profilu wymagań, który uwzględnia najważniejsze czynniki:

  • Obciążenia mechaniczne
  • Stres termiczny
  • Narażenie na substancje chemiczne
  • Narażenie na wilgoć i wilgotność
  • Warunki graniczne

Ocena tych czynników determinuje sposób wykonania konstrukcji podłogi – od fundamentów po warstwę wierzchnią - oraz wybór właściwych produktów. Szczególnie w środowiskach o dużym obciążeniu praca projektantów i ekip wykonawców wymaga ścisłej współpracy.

Krok 2: Uszczelnienie

Ceresit Tiling Systems LP, Industrial Bulidings, Waterproofing, size 1280x960

Obszary takie jak kuchnie przemysłowe są narażone na częsty kontakt z wodą. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzeń spowodowanych wilgocią, zaleca się instalowanie płytek ceramicznych lub płyt i łączenie ich z odpływami i kanałami w połączonym systemie.

Krok 3: Układanie Płytek

Ceresit Tiling Systems LP, Industrial Buildings, Tiling, size 1280x960

Gdy starannie zaplanowane i wykonane, podłoża pokryte płytkami ceramicznymi stają się wysoko wydajnymi powierzchniami zdolnymi do wytrzymywania nawet ekstremalnych obciążeń punktowych i ruchu kołowego. Wytrzymując trudne warunki użytkowania przez wiele dekad, stanowią również doskonałe ekonomiczne rozwiązanie. Jednakże odporność i długotrwałość systemu podłogowego zależy nie tylko od samych płytek, ale też głębszych warstw, sięgających od wylewki po fugę. Dlatego Ceresit gwarantuje wysoko wydajne rozwiązania systemowe oparte na innowacji i doświadczeniu.

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.