Rozwiązania Dla Niestandardowych Formatów i Podłóż

Od stylowych płytek wielkoformatowych, przez naturalne kamienie i marmur, kolorowe szklane mozaiki, aż po niezwykle drobne płytki ceramiczne – istnieją odpowiednie rozwiązania dla każdego gustu i wymagania. Przy instalacji niestandardowych formatów na nietypowych podłożach istotne jest uprzednie zdefiniowanie wymagań, odpowiednie przygotowanie powierzchni, wybór specjalistycznych produktów oraz metody układania płytek. Ceresit oferuje wysokiej jakości produkty dla nawet najbardziej wymagających rozwiązań.

Układanie płytek wielkoformatowych

Ceresit Tiling Systems LP, Special Formats, Large tiles, size 1280x960

Duże płytki cieszą się popularnością zarówno na podłogach, jak i na ścianach. Do ich instalacji wymagana jest specjalistyczna wiedza i techniki, a także specjalne kleje do płytek, aby zagwarantować, że klej rozprowadza się pod płytkami bez przerw (pokrywając 90% podłoża).

Instalacja kamienia naturalnego

Ceresit Tiling Systems LP, Special formats, Natural stone, size 1280x960

Do układania kamieni naturalnych i marmuru potrzebne są specjalne fugi i szybkowiążące (białe) kleje. Aby chronić wrażliwe materiały przed przebawieniami i plamami, należy stosować tylko kleje specjalnie do tego przeznaczone.

Instalacja cienkich płytek ceramicznych

Ceresit Tiling Systems LP, Special formats, Porcelain tiles, size 1280x960

Cienkie płytki ceramiczne są wykorzystywane w specjalnych obszarach, gdzie układanie standardowych płytek okazuje się trudne lub niemożliwe (np. podczas projektów renowacyjnych). Osiągnięcie optymalnych rezultatów wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu wyrównywania powierzchni i technik aplikacyjnych.

Płytka na płytce

Ceresit Tiling Systems LP, Special Formats, Tile on tile, size 1280x960

Podczas remontów, aby nie zniszczyć sztywnego podłoża i zaoszczędzić czas, powszechne jest układanie nowych płytek na już istniejących starych płytkach. W tym celu konieczna jest ocena i specjalne przygotowanie podłoża oraz odpowiednia elastyczna zaprawa klejowa, by zapewnić wystarczającą przyczepność i trwały efekt.

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.