Systemy układania płytek

Profile balkonowe Ceresit

Profile balkonowe ceresit – ich przewagi nad zwykłymi obróbkami blacharskimi

balkon to nie lada wyzwanie dla wykonawcy, ponieważ każdy najdrobniejszy błąd grozi powstawaniem nieszczelności czy przecieków. aby praca przebiegła bezproblemowo, wystarczy stosować się do zaleceń opisanych w systemie balkonowym ceresit, w skład którego wchodzą specjalne profile cl 30.

Dzięki nim wykonasz szczelną i profesjonalną obróbkę najbardziej newralgicznego miejsca balkonu, jakim jest okap.

Balkon lub taras, jak powszechnie wiadomo, to element domu, który wykonawcy może sprawić sporo problemów. Wszystkie warstwy tej przestrzeni powinny być wykonane bardzo starannie, z materiałów wysokiej jakości. Wykonawca musi też mieć wiedzę popartą wieloletnią praktyką. Istotnym elementem jest prawidłowo wykonana obróbka okapu, która do niedawna robiona była bezpośrednio na placu budowy. Dziś jednak warto skorzystać z nowoczesnych technologii budowlanych i szczelność balkonu powierzyć profilom okapowym CL 30.

Photo 1 for balcony profiles for ceresit pl

Anatomia profilu

Profile CL 30 produkowane są z aluminium pokrytego powłoką poliestrową o grubości ok. 70 µm. Profil przeznaczony jest do wykończenia krawędzi balkonów lub tarasów, na których mają być ułożone płytki ceramiczne. Ten element doskonale uzupełnia gamę produktów Ceresit do izolacji balkonów i tarasów. Profil został tak zaprojektowany, aby łatwo można było wykonać jego szczelne połączenie z izolacją, a otwory znajdujące się wzdłuż okapnika sprawnie odprowadzały ewentualny nadmiar wilgoci spod płytek.

Profil kontra obróbka

Tradycyjne obróbki blacharskie mogą przejść do lamusa, gdyż system profili okapowych nie pozostawia wątpliwości, co do swojej skuteczności i trwałości. Z punktu widzenia wykonawcy ważna jest też łatwość układania profili.

 • Profile CL 30 nie rdzewieją - w odróżnieniu od tradycyjnych obróbek.
 • Dzięki szczelnemu połączeniu z płytkami oraz drożnym otworom odwadniającym sprawnie odprowadzają wodę i nie powodują, tak jak w przypadku tradycyjnych obróbek, ryzyka zawilgocenia czy przemarzania wylewki, co może skutkować odspajaniem płytek.

Ułożone zgodnie ze sztuką

Profil CL 30 najpierw trzeba dociąć do wymaganej długości. Jeśli krawędź okapu jest bardzo długa, trzeba użyć dwóch kawałków profili i połączyć je specjalnym łącznikiem systemowym.

W systemie siła

Każdy z wykonawców wie, że najtrudniejszym elementem obróbki balkonu lub tarasu jest narożnik. Dlatego obok profili CL 30 dostępne są elementy, które pozwolą stworzyć kompletny system okapowy bez ryzyka powstawania nieszczelności na złączach kątowych. Do dyspozycji wykonawcy są gotowe profile przystosowane do kształtu balkonu.

Należy jednak pamiętać, że wykonanie obróbki okapu zawsze rozpoczyna się od narożników. Zanim profil zostanie ułożony w miejscu, w którym ma się znaleźć, układa się warstwę zaprawy uszczelniającej. Dopiero teraz można przymocować go do warstwy konstrukcyjnej za pomocą kołków do betonu o Ø 8 mm. Wszystkie połączenia profili od strony, gdzie ma być ułożona posadzka, uszczelnia się uszczelniaczem poliuretanowym CS 29. Gdy profil jest już solidnie zamocowany, można, przy użyciu mrozoodpornej zaprawy Ceresit CM 16, CM 17 lub CM 22, przystąpić do układania płytek, koniecznie od strony okapu. Na koniec w szczelinie powstałej pomiędzy płytkami a profilem umieszcza się sznur dylatacyjny o Ø 6 mm, a następnie połączenie zabezpiecza się dodatkowo elastycznym poliuretanowym uszczelniaczem CS 29.

Docinając profil CL 30, należy pamiętać, iż bezwzględnie nie wolno używać narzędzi powodujących wzrost temperatury profilu, na przykład popularnej szlifierki kątowej.

Photo 2 for balcony profiles for ceresit pl
Photo 3 for balcony profiles for ceresit pl
Photo 4 for ceresit pl balcony profiles
Photo 5 for ceresit pl balcony profiles
Photo 6 for ceresit pl balcony profiles

Produkty

 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/pl/pl/products/tiling/central-pdp#/ceresit-cm-16-/SAP_0201SBC013T8/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 16
  Wysokoelastyczny klej o doskonałych parametrach roboczych, wzmocniony włóknami FIBRE FORCE. Klej bardzo łatwy w przygotowaniu oraz użyciu, zalecany do wszystkich rodzajów płytek. 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/pl/pl/products/tiling/central-pdp#/ceresit-cm-17-pro/SAP_0201SBC016H5/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 17 PRO
  Wysokoelastyczny klej do płytek z zaawansowanymi technologiami: AERO, MIKRO ŻEL, FIBRE FORCE i LOW DUST. Zalecany do wszystkich rodzajów i formatów płytek 
 • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/pl/pl/products/tiling/central-pdp#/ceresit-cm-22/SAP_0201SBC013W5/searchResult.productFields.MainImageAltText}
  CERESIT CM 22
  Grubowarstwowy, odkształcalny, wysokoelastyczny klej do płytek wzmocniony włóknami Fibre Force. Do wielkoformatowych płyt gresowych, ceramicznych i z kamienia naturalnego (oprócz marmuru). 

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.