Skip to Content

Układanie Płytek W Łazience - Niezawodna Ochrona Przeciwwodna

Nie wystarczy wiedzieć, jak układać płytki w łazience - dla najlepszych efektów musisz też umieć prawidłowo dobierać i łączyć produkty na każdym etapie prac. Podpowiadamy, jak krok po kroku położyć płytki na ścianie i podłodze w łazience przy zastosowaniu systemów Ceresit.

Układanie Płytek W Łazience - Od Czego Zacząć?

Przed przystąpieniem do kafelkowania łazienki, należy zabezpieczyć ściany i podłogę przed wilgocią. Dla najlepszych rezultatów użyj produktów do hydroizolacji podpłytkowej Ceresit.

 1. Zagruntuj suchą, oczyszczoną powierzchnię gruntem CT 17 PROFI. Rozprowadź produkt równomiernie przy pomocy pędzla. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 15 minut.
 2. Zastosuj warstwę powłoki uszczelniającej CL 51 w miejscach najbardziej narażonych na wnikanie wilgoci. Zacznij od zabezpieczenia wpustów podłogowych, przejść rur instalacyjnych, a także połączeń ścian z posadzką oraz narożników.
 3. Dodatkowo zabezpiecz połączenia taśmą uszczelniającą, np. CL 152 lub CL 62.
 4. Nałóż warstwę powłoki CL 51 na ściany i podłogi w łazience. Aby równomiernie rozprowadzić produkt, możesz użyć pędzla płaskiego albo ławkowca.
 5. Odczekaj 90 minut. Gdy pokryta powłoką uszczelniającą powierzchnia zmieni kolor, nałóż kolejną warstwę CL51.
 6. Pozostaw powłokę do wyschnięcia na co najmniej 4 godziny, zanim przejdziesz do układania płytek na ścianach i podłodze w łazience.

Jak Położyć Kafelki W Łazience Przy Użyciu Zaprawy Ceresit Cm17?

Aby przykleić kafelki do uszczelnionego podłoża, wykorzystaj zaprawę CM 17 Super Flexible. To niezwykle mocna, wysokoelastyczna zaprawa klejowa, dodatkowo wzmocniona systemem włókien. Dzięki tym właściwościom zaprawa zapewnia mocne połączenie, które redukuje naprężenia ścinające między kafelkami a podłożem. Może więc być stosowana do kładzenia płytek w łazience na ogrzewanie podłogowe, jak również na basenach czy do montażu płyt wielkoformatowych.

Układanie płytek w łazience z zaprawą Ceresit CM17 – krok po kroku:

 1. Wsyp CM 17 do odmierzonej ilości zimnej wody. Mieszaj wiertarką z mieszadłem tak długo, aż uzyskasz gładką i jednolitą masę.
 2. Odczekaj 5 minut i zamieszaj ponownie.
 3. Nakładaj zaprawę przy pomocy pacy zębatej. Rozmiar pacy dobierz do wielkości płytek. Od czego zacząć układanie płytek w łazience? Ze względów praktycznych, najpierw kładziemy kafelki na ścianach.
 4. Aplikując klej możesz stosować metodę kombinowaną lub średniowarstwową - w zależności od potrzeb lub miejsca prowadzenia prac.
 5. Po nałożeniu kleju mocno dociśnij płytkę do podłoża.
 6. Po zamocowaniu kafelków do ścian, możesz przejść do układania płytek na podłodze w łazience tą samą techniką.
 7. Zaprawa zacznie wiązać po upływie co najmniej 2 godzin.

Układanie Płytek W Łazience Za Tobą? Czas Na Fugi

Do fugowania płytek w łazienkach zarówno prywatnych, jak i publicznych, najlepiej sprawdzi się spoina CE 40 Aquastatic. Ta fuga jest odporna na pękanie, pleśń i grzyby, a dzięki zaawansowanej technologicznie formule wyróżnia się elastycznością i wysoką trwałością. Nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz budynków, pod prysznicem oraz w kuchni, a także na różnych typach powierzchni: płytkach porcelanowych, ceramicznych, szklanych, marmurowych czy kamiennych.

Fugowanie płytek w łazience spoiną CE 40 Aquastatic - instrukcja:

 1. Zacznij fugowanie płytek dopiero wtedy, gdy nałożona wcześniej zaprawa CM 17 zwiąże.
 2. Połącz spoinę CE 40 z odmierzoną ilością czystej wody. Mieszaj, aż do uzyskania gładkiej masy bez grudek.
 3. Nakładaj fugi przy pomocy gumowej packi lub rakli, dokładnie wypełniając szczeliny między płytkami.
 4. Pozostaw do wyschnięcia. Czas wiązania spoiny może różnić się w zależności od wielkości i głębokości szczelin, chłonności płytek, a także temperatury otoczenia. Sprawdź, czy fuga wyschła, delikatnie dotykając ją palcem.
 5. Pozostałości spoiny na kafelkach usuwaj przy pomocy czystej, wilgotnej gąbki.
 6. Następnego dnia możesz umyć płytki czystą wodą.
 7. Uszczelnij narożniki silikonem sanitarnym CS 25.

Info box:
Jak długo schnie fuga?

 • Po 6 godzinach: dozwolone jest chodzenie po płytkach
 • Po 24 godzinach: możesz umyć kafelki czystą wodą
 • Po 5 dniach: bezpieczne jest stosowanie środków myjących
 • Po 7 dniach: fuga uzyskuje pełne właściwości hydrofobowe

You need to accept cookies to play this video

Dowiedz się, jak zapobiec powstawaniu przebarwień na fugach.

Gotowy, by zabrać się do pracy? Tutaj znajdziesz pełną listę produktów Ceresit do układania płytek w łazience, kuchni czy na tarasie.