Skip to Content

Idealnie Ułożone Płytki Z Klejem Do Mozaiki

Wybór odpowiedniego kleju do mozaiki jest równie istotny, co wybór samej mozaiki. Niniejszy przewodnik po klejach do mozaiki i marmurów pomoże ci dobrać optymalny klej do twojego projektu. 

Zastanawiasz się, jakiego rodzaju spoiwo będzie najbardziej odpowiednie do twojego projektu? Oto czynniki, które należy wziąć pod uwagę wybierając klej do mozaiki:

  • Zgodność z materiałem. Podstawowe kryterium wyboru kleju to jego zgodność z materiałem. Należy wybrać klej odpowiedni do materiału, z jakiego wykonane są płytki np. klej do kamienia, klej do marmuru, klej do mozaiki szklanej, klej do mozaiki drewnianej itd.
  • Wewnątrz czy na zewnątrz? Niektóre kleje do płytek lepiej sprawdzą się we wnętrzach, podczas gdy inne są szczególnie wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne i z powodzeniem mogą być stosowane na zewnątrz.
  • Kolor. Istotną sprawą jest dopasowanie koloru kleju do odcienia płytek. Biały klej do płytek będzie odpowiedni do płytek z kamienia naturalnego i marmuru.
  • Tras. Aby zapobiec powstawaniu wykwitów na powierzchni płytek, należy wybrać klej zawierający tras.
  • Wytrzymałość i odporność. Dostosuj klej do warunków, na jakie będzie narażona powierzchnia. Niektóre z nich mogą wymagać szczególnie wysokiej wytrzymałości.
  • Czasochłonność. Wybierz taki klej do mozaiki lub płytek marmurowych, który umożliwi ci łatwą i szybką aplikację i pozwoli skupić uwagę na dokładnym układaniu płytek.

Istnieją dwa główne rodzaje zapraw do płytek, pierwszy to klej na bazie cementu, a drugi na bazie żywicy czyli epoksyd. Zaprawa cementowa jest doskonałym, odpornym klejem do płytek mozaikowych w miejscach narażonych na działanie ciepła lub wody i jest bardzo łatwa w użyciu. Zaprawa epoksydowa zapewnia jeszcze wyższą wytrzymałość, nie tylko tego rodzaju płytkom, ale także ceramice i innym materiałom.

Ceresit specjalizuje się nie tylko w produkcji klejów do płytek mozaikowych. W ofercie produktów marki, oprócz standardowego kleju do płytek CM 11, znajdziesz również szeroką gamę klejów elastycznych jak CM 16, CM 17, a także dyspresyjny klej gotowy do użycia Easy Fix.

Wybór odpowiedniego kleju do mozaiki umożliwi jej perfekcyjne wykończenie.

Układanie Płytek Z Wykorzystaniem Kleju Do Mozaiki

Jeśli potrzebujesz łatwego w użyciu kleju do płytek o wysokiej wytrzymałości, polecamy klej do kamienia naturalnego  CM 16 White lub CM 17 White. Zaprawy te są idealne na balkony i tarasy i mogą być stosowane jako część kompleksowego systemu izolacji lub hydroizolacji. Są kompatybilne z wieloma materiałami, w tym ze szkłem i ceramiką. Mimo, że szybko się utwardzają, są bezpieczne i łatwe w użyciu.

Oto jak układać płytki przy użyciu kleju do kamienia naturalnego CM 16 White lub CM 17 White, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Upewnij się, że pracujesz w suchych warunkach, w temperaturze od 5 ° C do 25 ° C.

  1. Przygotuj podłoże. Podłoże musi być czyste, suche, równe i nośne. Jeśli podłoże jest chłonne, należy nałożyć na nie podkład CT 17. W przypadku niechłonnych podłoży, takich jak kamień naturalny, powinno się użyć gruntu CT 19.
  2. Przygotuj klej do płytek. Wsyp klej do pojemnika z odmierzoną czystą, chłodną wodą. Mieszaj mieszadłem, aż masa będzie całkowicie jednolita i pozbawiona grudek. Odczekaj 5 minut, a następnie ponownie wymieszaj. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję, możesz ostrożnie dodawać wodę.
  3. Nałóż klej do płytek. W przypadku układania płytek w pomieszczeniach, pokrycie zaprawą powinno wynosić co najmniej 65% spodniej powierzchni płytki, natomiast w przypadku montażu na zewnątrz - minimum 90%. Klej nakładaj pacą zębatą, zachowując stały kąt i nacisk. Warstwa kleju musi być dostatecznie gruba i szeroka, aby uniknąć ubytków.
  4. 4Usuń nadmiar kleju. Świeży klej możesz usunąć wodą. Kiedy klej stwardnieje, wówczas trzeba będzie trzeba usunąć go mechanicznie.

Po 24 godzinach powierzchnia nadaje się do spoinowania.

Article image for PL
CM 17 White to wszechstronny klej do płytek marmurowych, odpowiedni do kamienia naturalnego i mozaiki, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
Podłogi i nie tylko: Ceresit oferuje szeroką gamę wysokiej jakości spoiw do płytek, produktów hydroizolacyjnych i wiele innych.