CT 16

CT 16  Grunt kwarcowy - siła wiązania

CT 16 Grunt kwarcowy jest jednym z najważniejszych elementów systemu ociepleń - ten szybkoschnący, gotowy do użycia grunt aplikowany jest pomiędzy warstwą zbrojącą a tynkiem, żeby zapewnić:

  • silne wiązanie pomiędzy warstwami systemu ociepleń
  • dobre podłoże pod technologię Double Dry dzięki niskiej absorpcji i wysokiej paroprzepuszczalności
  • doskonały wygląd warstwy wykończeniowej dzięki wysokiemu kryciu
  • łatwiejszą aplikację tynku

Dzięki ostrej powierzchni grunt kwarcowy CT 16 spaja warstwę zbrojącą z tynkiem, wzmacniając cały system. Grunt kwarcowy CT 16 został specjalnie zaprojektowany, żeby połączyć stosunkowo sztywną warstwę zbrojącą z dużo bardziej elastycznym, polimerowym tynkiem, jednocześnie wzmacniając technologie obu warstw. Grunt kwarcowy CT 16 współpracuje z technologią cementową zaprawy klejowej (Fibre Force) i wspiera technologię polimerową tynku (Double Dry), zapewniając tym samym jeszcze więcej korzyści.

Jak działa CT 16?

Polimer z gruntu CT 16 jest kompatybilny z polimerem użytym w tynku z technologią Double Dry, tworząc silne połączenie pomiędzy gruntem a tynkiem. Działają razem aby zredukować chłonność tynku i uwolnić wilgoć na zewnątrz systemu. Dodatkowo, absorpcja warstwy zbrojącej jest obniżona - przeciwdziałając powstawaniu plam i przyczyniając się do ładnego wyglądu elewacji.

Z jednej strony drobne kruszywo wypełnia mikro ubytki w zaprawie klejowej, z drugiej zaś większe ziarna są elementami, dzięki którym grunt i warstwa zbrojąca zazębiają się. Polimer penetruje cienką warstwę wierzchnią sprawiając, że staje się mocniejsza i bardziej elastyczna. Połączenie polimeru i wypełniaczy (miękkich marmurów i bardzo twardego kwarcu) daje powierzchni dodatkową wytrzymałość mechaniczną.

Solidna baza dla technologii Double Dry: niska nasiąkliwość i wysoka paroprzepuszczalność

Powierzchnia zaprawy zbrojącej nie jest wystarczająco chroniona, krople wody tracą swój kształt i mogą łatwo wsiąkać w podłoże

Krople wody nie wnikają w strukturę warstwy zbrojącej, zachowują swój kulisty kształt i spływają po fasadzie

Bez użycia CT 16 warstwa zbrojąca absorbuje i akumuluje więcej wody. Krople nie mogą łatwo uciec na zewnątrz

Warstwa zbrojąca jest dobrze chroniona przed pobieraniem wody; nie nasiąka łatwo. W przypadku akumulacji niedużych ilości wody krople szybko odparowują.

Idealny wygląd końcowy warstwy wierzchniej: wysokie krycie i łatwa aplikacja

Ze względu na szybkie wiązanie tynku finalna warstwa może mieć niedoskonałości w postaci przesuniętych ziaren, czy zbyt zwartej lub luźnej struktury. Ponadto kolor jest zbyt jasny zamiast żywy.

CT 16 wydłuża czas na aplikację tynku, pozwalając na staranne i równe nałożenie - bez przesuniętego ziarna i strat materiału. Kolor jest taki sam na całej powierzchni co poprawia wygląd elewacji.

Zobacz CT 16 w akcji! 

Więcej zalet gruntu kwarcowego CT 16: