Skip to Content

Systemy renowacji budynków

Wprowadzenie do renowacji

Brak izolacji lub nieprawidłowe zastosowanie rozwiązań systemowych prowadzą w wielu przypadkach do korozji elementów budowlanych. Zagrożenie to dotyczy zarówno starszych budynków, obiektów zabytkowych, jak i współczesnych.

Zastosowanie systemów renowacyjnych niweluje konieczność podejmowania drastycznych i kosztownych działań, takich jak rozbiórka czy ponowne wzniesienie budynku. Sprawdzają się one doskonale zwłaszcza w obiektach o dużym zawilgoceniu, zasoleniu czy zagrzybieniu, które w innym wypadku nie nadawałyby się do dalszej eksploatacji.

Systemy renowacji ceresit

System renowacji i ochrony budynków Ceresit składa się z produktów dostosowanych do indywidualnych wymagań, dobieranych do użytku w konkretnych warunkach.

Produkty do iniekcji

  • Produkty zapewniające kompleksową ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę.

Tynki renowacyjne

  • Ta grupa tynków ma za zadanie osuszenie muru oraz przejęcie i zmagazynowanie szkodliwych soli budowlanych.

Naprawa i renowacja wypraw tynkarskich

  • To najbardziej zróżnicowana grupa rozwiązań, począwszy od produktów umożliwiających przygotowanie elewacji do prac renowacyjnych, zapraw do wykonywania drobnych napraw i wypełnienia ubytków, po tynki do prac całopowierzchniowych, szpachlówki do ujednolicenia całej naprawianej elewacji, impregnaty do elewacji, które mają pozostać surowe oraz wysoko dyfuzyjne farby przeznaczone do odpowiednich warunków środowiskowych.

Zaprawa do profili ciągnionych

  • Zaprawa do wykonywania i naprawy gzymsów oraz profili ciągnionych.
Renovation System LP introduction house 1
Renovation System LP introduction house 2
Renovation System LP introduction house 3

Badania i wnikliwa analiza zniszczeń i ich przyczyn są kluczowe przed przystąpieniem do prac renowacyjnych. Mowa tu m.in. o wizjach lokalnych, analizie struktury obiektu i analizie środowiskowej, badaniu in-situ oraz badaniu pobranych próbek w laboratorium, a także o całościowej analizie otoczenia wokół obiektu.

PRZEWODNIK PO PRODUKTACH

  • Przewodnik po produktach

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.