Skip to Content

CT 16

mobile stage illustration for ceresit pl ct 16 primer
Teaser for ct 16 quartz primer product for ceresit pl with strong bond symbol
Teaser for ceresit pl ct 16 product with product properties

Ct 16 Grunt Kwarcowy - Siła Wiązania

CT 16 Grunt kwarcowy jest jednym z najważniejszych elementów systemu ociepleń - ten szybkoschnący, gotowy do użycia grunt aplikowany jest pomiędzy warstwą zbrojącą a tynkiem, żeby zapewnić:

  • silne wiązanie pomiędzy warstwami systemu ociepleń
  • dobre podłoże pod technologię Double Dry dzięki niskiej absorpcji i wysokiej paroprzepuszczalności
  • doskonały wygląd warstwy wykończeniowej dzięki wysokiemu kryciu
  • łatwiejszą aplikację tynku

Dzięki ostrej powierzchni grunt kwarcowy CT 16 spaja warstwę zbrojącą z tynkiem, wzmacniając cały system. Grunt kwarcowy CT 16 został specjalnie zaprojektowany, żeby połączyć stosunkowo sztywną warstwę zbrojącą z dużo bardziej elastycznym, polimerowym tynkiem, jednocześnie wzmacniając technologie obu warstw. Grunt kwarcowy CT 16 współpracuje z technologią cementową zaprawy klejowej (Fibre Force) i wspiera technologię polimerową tynku (Double Dry), zapewniając tym samym jeszcze więcej korzyści.

Jak Działa Ct 16?

Polimer z gruntu CT 16 jest kompatybilny z polimerem użytym w tynku z technologią Double Dry, tworząc silne połączenie pomiędzy gruntem a tynkiem. Działają razem aby zredukować chłonność tynku i uwolnić wilgoć na zewnątrz systemu. Dodatkowo, absorpcja warstwy zbrojącej jest obniżona - przeciwdziałając powstawaniu plam i przyczyniając się do ładnego wyglądu elewacji.

Scheme for ct 16 quarz grout for ceresit pl
Icon for ceresit pl quartz primer with fibre force technology

Z jednej strony drobne kruszywo wypełnia mikro ubytki w zaprawie klejowej, z drugiej zaś większe ziarna są elementami, dzięki którym grunt i warstwa zbrojąca zazębiają się. Polimer penetruje cienką warstwę wierzchnią sprawiając, że staje się mocniejsza i bardziej elastyczna. Połączenie polimeru i wypełniaczy (miękkich marmurów i bardzo twardego kwarcu) daje powierzchni dodatkową wytrzymałość mechaniczną.

Solidna Baza Dla Technologii Double Dry: Niska Nasiąkliwość I Wysoka Paroprzepuszczalność

Photo for ceresit pl ct 16 effect withot priming

Powierzchnia zaprawy zbrojącej nie jest wystarczająco chroniona, krople wody tracą swój kształt i mogą łatwo wsiąkać w podłoże

Photo of effect with priming with quartz primer ct 16 for ceresit pl

Krople wody nie wnikają w strukturę warstwy zbrojącej, zachowują swój kulisty kształt i spływają po fasadzie

Photo with effect without priming with ct 16 ceresit pl product

Bez użycia CT 16 warstwa zbrojąca absorbuje i akumuluje więcej wody. Krople nie mogą łatwo uciec na zewnątrz

photo illustrating ct 16 priming effect on wall

Warstwa zbrojąca jest dobrze chroniona przed pobieraniem wody; nie nasiąka łatwo. W przypadku akumulacji niedużych ilości wody krople szybko odparowują.

Idealny Wygląd Końcowy Warstwy Wierzchniej: Wysokie Krycie I Łatwa Aplikacja

Photo of effect without priming with ct 16 quartz primer for ceresit pl

Ze względu na szybkie wiązanie tynku finalna warstwa może mieć niedoskonałości w postaci przesuniętych ziaren, czy zbyt zwartej lub luźnej struktury. Ponadto kolor jest zbyt jasny zamiast żywy.

Illustration of different plaster structures with use of ct 16 product, 3 illustration

CT 16 wydłuża czas na aplikację tynku, pozwalając na staranne i równe nałożenie - bez przesuniętego ziarna i strat materiału. Kolor jest taki sam na całej powierzchni co poprawia wygląd elewacji.

Zobacz Ct 16 W Akcji!

You need to accept cookies to play this video

Więcej Zalet Gruntu Kwarcowego Ct 16:

Icon for usage under plaster and mozaic for ceresit pl

Do użytku zewnętrznego i wewnętrznego. Może być aplikowany pod tynki, mozaiki, na lamperiach, tynkach gipsowych, betonie, płytach wiórowych i OSB.

Icon for usage on insulation systems for ceresit pl products

Szczególnie polecany pod wysoko paroprzepuszczalne systemy (Self Clean, Aero Wool) i tynki z klasą V1, wspomagając odprowadzanie wilgoci na zewnątrz systemu.

Icon for fast drying for ceresit pl products, 3 hours

Szybkoschnący - czas schnięcia tylko 3 godziny!

Może być stosowany jako warstwa ochronna na sezon zimowy, kiedy niemożliwe jest kontynuowanie prac. Jeśli prace wznawiane są po okresie dłuższym niż pół roku, zaleca się ponowienie aplikacji.

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.