Skip to Content

Bio protect

kz ceresit innovation stage innovations

Tynki I Farby Z Formułą Bioprotect. Trwałość I Estetyka Na Lata.

Człowiek nieprzerwanie oddziałuje na swoje środowisko naturalne, kształtując je, zmieniając i dopasowując do swoich potrzeb i oczekiwań. Cywilizacyjny postęp, rozwój przemysłu, jak również dynamika wzrostu aglomeracji miejskich, sprzyjają powstawaniu dużej ilości odpadów i zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Część z nich, w głównej mierze pył, kurz, ale także zanieczyszczenia organiczne, osadza się na fasadach budynków. Daje to początek zjawisku określanemu jako korozja mikrobiologiczna, która spowodowana jest rozwojem pleśni, glonów i grzybów. Efektem tego procesu w fazie początkowej jest pojawianie się brunatno-szarych nalotów, będących skupiskami rozwijających się mikroorganizmów, a w kolejnych stadiach nawet trwałe uszkodzenia powłok elewacyjnych.

Jeśli proces ten nie zostanie w odpowiednim momencie zahamowany, a w skrajnych przypadkach prawidłowo usunięty, przy dodatkowym udziale niekorzystnych warunków atmosferycznych, może doprowadzić do powstania poważnych uszkodzeń. W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni ścian, usytuowania budynku (najbardziej zagrożone są ściany północne), odległości od obszarów zielonych oraz występującej wilgotności – stopień porażenia mikroorganizmami może się zwiększyć.

Występujące na powierzchni elewacji niepożądane organizmy można usunąć przy zastosowaniuo dpowiednich preparatów i prostych narzędzi, jakkolwiek po takiej operacji ściana wymaga co najmniej ponownego pomalowania (lub pokrycia odpowiednią powłoką elewacyjną). Jest to więc proces czasochłonny i kosztowny. Znacznie skuteczniejszym sposobem wyeliminowania tego niepożądanego zjawiska jest zastosowanie na ścianach budynku produktów prawidłowo zabezpieczonych przed rozwojem mikroorganizmów. Tynki i farby Ceresit zapewniają estetyczny i świeży wygląd przez wiele lat użytkowania. Są one standardowo wzbogacone formułą BioProtect, co oznacza, że zawierają wyselekcjonowane substancje czynne, których stężenie i skład zostały odpowiednio dobrane do występujących w środowisku mikroorganizmów. Nasze tynki posiadają zabezpieczenie przed działniem grzybów pleśniowych dzięki zawartym konserwantom.

Substancje czynne, zamknięte w specjalnych mikrokapsułkach są przy tym odporne na wymywanie, co znacząco wydłuża okres ochrony elewacji. Formuła BioProtect działa w sposób kontaktowy. Substancje czynne uwalniane są z mikrokapsułek,dzięki czemu zabezpieczają tynk przed mikroorganizmami. Uwalnianie substancji czynnych zachodzi w sposób równomierny i kontrolowany. Tynki i farby Ceresit mają ponadto właściwości antystatyczne, uzyskane dzięki efektowi ANTI Dirt Pick-up, który sprawia, że powierzchnia jest chroniona przed nadmiernym osadzaniem się zanieczyszczeń. Zastosowane w BioProtect składniki są całkowicie bezpieczne dla środowiska i innych organizmów żywych. W praktyce oznacza to, że można je stosować bez ryzyka zanieczyszczenia powietrza i gleby, wód gruntowych, a także nie stanowią zagrożenia dla osób i zwierząt, które żyją w pobliżu miejsca ich stosowania.

Wysoka odporność tynków i farb Ceresit na osadzanie się zanieczyszczeń oraz formuła BioProtect sprawiają, że ochrona elewacji trwa przez długi okres użytkowania budynku. Fasada zachowuje swój elegancki i świeży wygląd mimo upływu czasu.

Henkel Polska Sp. z o.o.

ul. Domaniewska 41

02-672 Warszawa

www.ceresit.pl

Technologia bioprotect

You need to accept cookies to play this video

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.