Systemy Wykonywania Posadzek

Szybki montaż i kotwienie elementów

Cement montażowy CX 5 do kotwienia w betonie, murze lub tynku lekkich elementów plastikowych lub metalowych takich, jak:

  • kraty, poręcze,
  • wsporniki,
  • szafki instalacyjne
  • puszki i przewody 

Instrukcja Wykonania

Prześwit między elementem kotwionym, a powierzchnią otworu montażowego nie powinien być większy niż 20 mm. Do zalewania otworów montażowych odpowiednia jest konsystencja ciekła uzyskana po zmieszaniu 2 części objętościowych CX 5 z 1 częścią objętościową wody. Materiał wsypuje się do odmierzonej ilości wody i miesza do uzyskania jednorodnej masy bez grudek. Przy konieczności wypełnienia otworów o prześwicie większym niż 20 mm należy CX 5 wymieszać z czystym piaskiem w proporcji 1:1 i następnie zarobić wodą do wymaganej konsystencji.

Produkty

  • ${/content/heliux/adhesive/ceresit/pl/pl/products/mortars-and-auxiliaries/central-pdp#/ceresit-cx-5-express/SAP_0201VBC014O4/searchResult.productFields.MainImageAltText}
    CERESIT CX 5 EXPRESS
    Zaprawa szybkowiążąca do kotwienia, napraw małych ubytków i montażu elementów stalowych i plastikowych w betonie oraz do tamowania lokalnych sączeń wody. Wiązanie już w 5 minut. 

Masz pytanie?

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów, miejsca zakupu lub właściwego rozwiązania dla danego projektu.