Colours of Nature - zainspiruj się!

Colours of Nature czerpie z piękna natury, która obfituje w bogactwo kolorów – od delikatnych błękitów mórz i złotych barw wydm przez intensywnie czerwone kolory ziemi po soczyste odcienie zieleni.

Dotychczasowa paleta 211 propozycji Colours of Nature została uzupełniona o dodatkowe 300 kolorów, poszerzając możliwości architektów. Wprowadzone odcienie zostały zaprojektowane z myślą o wykończeniu fasad budynków w oparciu o bieżące i nadchodzące trendy kolorystyczne. W ramach Colours of Nature Architects Colour System istnieją cztery główne grupy kolorystyczne: WATER, SAND, EARTH, FOREST, podzielone na 85 linii kolorystycznych, każda po 6 barw.

Water

Morza i oceany, czystość i świeżość. Kolor niebieski daje poczucie spokoju i komfortu, wzmacnia pogodę ducha oraz pozytywne myślenie. W ramach tej grupy oferujemy wybór odcieni od jasnych błękitów po intensywne granaty. Wybierz czysty błękit Pacyfiku, mroźne piękno Arktyki lub Antarktydy, modne, szaroniebieskie odcienie prosto z Azorów lub Bermudów. A może wolisz wielki błękit Polinezji lub inne odcienie zainspirowane kolorami Hawajów i Samoa.

Sand

Inspiracją dla tej grupy kolorów był słoneczny krajobraz Kalifornii i Ibizy, plaże Barbados i Jamajki, wulkaniczny, szary piasek Stromboli czy rozległe pustynie rożnych części świata. Stąd bogata paleta ciepłych, złotych odcieni i jasnych brązów. Żółty kolor wyzwala optymizm i radość życia, przywołując wspomnienia wakacji na Krecie lub Majorce.

Earth

Brązy Andaluzji i Umbrii, różowawe skały Arizony i brązowo-pomarańczowe odcienie prosto z Kalabrii i Algarve to jedynie wybrane inspiracje najbogatszej grupy kolorystycznej. Kolory ziemi pozytywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa, na życie w zgodzie z naturą i światem. Barwy takie, jak ceglana czerwień Nubii czy ogniste odcienie Meksyku i Kapadocji są zawsze piękne, niezależnie od aktualnej mody.

Forest

Spokój, harmonia i umiłowanie natury. Oto zielony krajobraz Montany i Sumatry, wzgórza Toskanii, tropikalne lasy Borneo lub Jawy oraz odcienie wielu innych regionów świata. Jasne i ciemne, czysto zielone lub niebieskawe – wszystkie te barwy znajdują swoich gorących zwolenników. Dzięki nim każdy dom stanie się częścią przyrody i harmonijnym elementem lokalnego krajobrazu.