Love of nature

Ten przyjazny, casualowy styl czerpie inspiracje ze środowiska naturalnego i niezakłóconych przez człowieka, spokojnych miejsc. Stawia na ręcznie wykonane i naturalne elementy, nieregularne wykończenia, proste kształty.

Kolory wybrane do stylu Love of nature pochodzą w większości z grupy FOREST i EARTH i odwołują się do natury. Ceglane i brązowe odcienie z linii Nubia i Indiana, brunatne kolory z linii Umbria i beże z linii Minorca powstały dzięki inspiracji gliną, błotem i korą drzewa, a soczysta zieleń linii Tasmania, oliwkowe odcienie linii Ceylon oraz kolory khaki z linii Tundra pochodzą ze świata roślinności. Dzięki wysokiemu poziomowi szarości, pozwalają one stworzyć relaksujący, komfortowy klimat. Dominują typy Fresh i Basic, wspierane przez typ Dark. Atmosfera relaksu i spokoju sprawia, że styl ten pasuje do miejskich domów, wakacyjnych chat i innych mniej formalnych obiektów.

Kolory wybrane do stylu Love of nature symbolizują między innymi żywioły, takie jak: niebo, woda i skały. Nawiązują również do naturalnych materiałów – trawy, mchu, kory, błota, gliny, które z upływem czasu zyskują nowy, intrygujący wygląd.

Kolory przyporządkowane do Love of nature tworzą harmonijne połączenie między sobą lub z kolorami należącymi do stylów: Creative waves i Romantic story.