City landscape

Cechy charakterystyczne tego stylu to klasyczny, ponadczasowy charakter wzbogacony o proste geometryczne formy. Choć na pierwszy rzut oka City landscape jest bardzo miejski, odnosi się również do natury – niektóre formy architektoniczne przypominają skaliste krajobrazy, a kolorystyka przywołuje bogactwo zieleni oraz barw ziemi. Kolory i kształty Dzikiego Zachodu, widoki odległych, mistycznych gór lub pionowe kamienne konstrukcje to podstawowe inspiracje dla tego stylu.

Nawiązanie do natury podkreślają kolory z trzech grup Colours of Nature. Grupa SAND to głównie żółte odcienie z linii Crete, California oraz Dakota. Grupa FOREST jest reprezentowana przez soczyste zielenie Celebes, WATER przez lodowe barwy Arctic, a całość została uzupełniona przez mocne, czerwone odcienie z linii Mexico, Gomera i Capadoccia. Przeważają jasne kolory o niskim poziomie szarości zaklasyfikowane do typów Off-white, Soft i Fresh, które budują wrażenie przestrzeni i rozświetlają.

Styl City landscape zapewnia obiektom mocną obecność, podkreśloną wyraźnymi elementami konstrukcyjnymi bez zbędnych detali. Rekomendowany do nowoczesnych willi, budynków modułowych i wielorodzinnych.

Kolory przyporządkowane do City landscape tworzą harmonijne połączenie między sobą lub z kolorami należącymi do stylów: Creative waves i Land of shapes.