Wybierz styl

511 propozycji kolorystycznych Colours of Nature zostało przyporządkowanych na podstawie swojej barwy do jednego z 6 charakterystycznych stylów. Każdy z wyróżnionych stylów nawiązuje do innego podejścia architektonicznego i pozwala stworzyć harmonijną kompozycję barw i kształtów. Dzięki konsekwentnemu doborowi elementów, wykorzystaniu efektu synergii oraz zasad psychologii kolorów, można stworzyć fasadę, która będzie wywoływać określone odczucia i oddawać nastroje. Każdy projekt architektoniczny może zostać przypisany do jednego z powyższych stylów. Dzięki temu kolejny krok – wybór odpowiednich kolorów na fasadę – jest znacznie łatwiejszy.

Każdy styl ma własny symbol oraz nazwę, która odwołuje się do wizji architektonicznej oraz inspiracji z natury. Najbardziej harmonijny efekt końcowy gwarantuje łączenie kolorów w ramach tego samego stylu (o tym samym symbolu). Połączenia kolorów z dwóch sąsiadujących stylów pozwala stworzyć nieco odważniejszą, ale wciąż klasyczną wizję fasady. Na następnych stronach będą prezentowane zasady łączenia kolorów przyporządkowanych do różnych stylów.

Miejska elegancja w połączeniu z artystyczną nutką tworzy zachwycający efekt finalny. Styl został uzupełniony o detale o organicznych kształtach, miękkie motywy kwiatowe, a także starannie wybrane eleganckie i klasyczne odcienie.
więcej »

Przykuwająca uwagę gra linii i kształtów we współczesnej architekturze przeznaczonej do miast i na ich przedmieścia. Naturalne formy zostały tu przekształcone przez człowieka, tworząc tzw. naturę zorganizowaną, uzupełnioną o przydymione kolory.
więcej »

Cechy charakterystyczne tego stylu to klasyczny, ponadczasowy charakter wzbogacony o proste geometryczne formy. Choć na pierwszy rzut oka bardzo miejski, odnosi się również do natury– formy architektoniczne przypominają skaliste krajobrazy, a kolorystyka przywołuje bogactwo zieleni oraz barw ziemi.
więcej »

Połączenie intrygujących kształtów i miękkich linii idealnie definiuje ultranowoczesny, organiczny trend w architekturze. To nowoczesne podejście pełne energii wspierają ożywcze, mocne kolory.
więcej »

Ręczne wykonanie, naturalne elementy, kojące kolory – ten styl bezpośrednio wyraża miłość do natury. Proste, przyjazne kształty sprawiają, że Love of nature pasuje do miejskich domów, wakacyjnych chat i innych mniej formalnych obiektów.
więcej »

Uzupełniony o subtelne i jasne barwy, wzbogacony o mnóstwo detali styl ten jest pełen romantyzmu. Złożone, przywołujące na myśl świat roślin dekoracje dodają spokoju i wyrafinowania.
więcej »