Twoja wizja,
nasze kolory

Z dumą przedstawiamy Colours of Nature Architects Colour System – wyjątkowy koncept ułatwiający architektom wybór odpowiedniego połączenia kolorystycznego na fasadę budynku. Bazuje on na wzbogaconej palecie Colours of Nature z 511 kolorami dedykowanymi do następujących produktów Ceresit: tynków akrylowych, silikatowo-silikonowych, silikonowych, silikatowych i elastomerowych oraz farb akrylowych, silikonowych, silikatowych i elastomerowych.

Aby ułatwić proces łączenia kolorów, paleta została podzielona na:

  • 4 grupy kolorystyczne, z których każda odnosi się do innej inspiracji z natury.
  • 6 charakterystycznych stylów wyodrębnionych na podstawie barwy oraz wizji architektonicznych, aby wywołać określone uczucia i oddawać nastroje.
  • 9 typów mówiących o poziomie nasycenia i szarości oraz jasności danego koloru, aby połączenie kolorystyczne było jeszcze bardziej intrygujące.

Przedstawione w broszurze rozwiązania to jedynie sugestie, z których można korzystać w trakcie procesu projektowania. Paleta Colours of Nature daje nieskończenie wiele możliwości indywidualnego wykończenia fasady. Każdy może z łatwością uzyskać efekt finalny zgodny z jego własną wizją.